Förtroendevald

Ewa Lindman (L)

Aktuella uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt nämndeman

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Kommuns Fastighets AB
    suppl 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Utbildnings- och arbetsmarknadsnämnden
    led 2014-09-25 − 2014-12-31
  • Fritids- och naturvårdsnämnden
    ers 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Upgårdastiftelsen
    suppl 1999-01-01 − 2006-12-31
  • Utbildnings- och arbetsmarknadsnämnden
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Upgårda AB
    suppl 1999-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2006-01-30 − 2006-10-31
  • Luthagens KDN
    ers 2000-09-25 − 2002-12-31
  • Invandrarnämnden
    v ordf 2002-04-23 − 2002-12-31
  • Invandrarnämnden
    ers 1999-09-27 − 2002-04-22
  • Valnämnden
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Luthagens KDN
    ers 1996-08-26 − 1998-12-31