Förtroendevald

Elnaz Alizadeh (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Uppsalahem AB
    ordf 2015-01-01 − 2015-12-07
  • Studentstaden i Uppsala AB
    ordf 2015-01-01 − 2015-12-07
  • Trafiksäkerhetsrådet
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Gatu- och samhällsmiljönämnden
    led 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2014-10-14
  • Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    led 2004-08-30 − 2010-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2003-01-01 − 2004-09-27
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Danmarks KDN
    ers 2000-06-19 − 2002-12-31
  • Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    ers 2002-08-27 − 2002-12-31