Förtroendevald

Brita Hännestrand (V)

Aktuella uppdrag

  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna ledamot
  • Uppsala Tingsrätt nämndeman

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2016-01-01 − 2019-12-31
  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna
    led 2015-01-01 − 2018-12-31