Förtroendevald

Birgitta L Johansson (S)

Aktuella uppdrag

  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna ledamot
  • Socialnämnden Individutskott Söder ledamot
  • Socialnämnden ersättare

Tidigare uppdrag

  • Socialnämnden Individutskott Söder
    ordf 2015-01-01 − 2017-04-03
  • Socialnämnden
    ers 2015-01-01 − 2015-05-31
  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna
    v ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Väster
    v ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    led 2011-01-10 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2010-11-01 − 2014-10-14
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Väster
    v ordf 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Fanstafonden
    led 2003-01-01 − 2010-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    led 2007-01-10 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2004-10-25 − 2010-10-31
  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna
    ordf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Barn- och ungdomsnämnden
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2002-11-01 − 2004-10-25
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Gamla Uppsala KDN
    ordf 2000-08-28 − 2002-12-31
  • Gode män med sakkunskap om jord- o skogsbruk
    godman 2000-01-01 − 2002-12-31
  • Kommitten för understöd åt mindre bemedlade
    ordf 1995-01-01 − 2002-12-31
  • Gode män med sakkunskap om jord- o skogsbruk
    godman 1996-10-01 − 1998-12-31
  • Gamla Uppsala KDN
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Fastighetsnämnden
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1982-11-01 − 1988-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1976-11-01 − 1979-10-31