Förtroendevald

Birgitta Andersson (S)

Aktuella uppdrag

Birgitta Andersson har inte några aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2011-01-01 − 2015-12-31
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Östra distriktsnämnden
    ers 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2004-10-25 − 2006-10-31
  • Almunge-Knutby KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Almunge-Knutby KDN
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 1996-11-25 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktige valkrets 2
    ers 1994-11-01 − 1998-10-31
  • Almunge-Knutby KDN
    ers 1989-01-01 − 1994-12-31
  • Informations- och konsumentnämnden
    led 1989-01-01 − 1991-12-31
  • Lokal taxeringsnämnd
    ers 1989-01-01 − 1990-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1981-10-14 − 1985-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1974-11-01 − 1981-10-13