Förtroendevald

Bengt Sandblad (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Barn- och ungdomsnämnden
    2:e v ordf 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-01-30 − 2014-10-14
  • Beredningen mot utanförskap
    led 2007-02-28 − 2010-12-31
  • Barn- och ungdomsnämnden
    ordf 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2002-11-01 − 2006-01-29
  • Kommunförbundet Uppsala län
    ers 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Luthagens KDN
    ordf 1995-01-01 − 2002-12-31
  • Beredning f barn-och ungdomsnämnd och utbildnings- och arbetsmarknadsnämndens ansvarsområden
    led 2002-02-01 − 2002-12-31
  • IT-råd
    ordf 1998-01-07 − 2002-10-31
  • Ledningsgrupp för Uppsala 2012
    led 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Styrgrupp för IT-frågor
    ordf 1995-06-14 − 1996-11-30
  • Luthagens KDN
    v ordf 1993-01-01 − 1994-12-31
  • Luthagens KDN
    v ordf 1992-02-24 − 1992-12-31