Förtroendevald

Bengt Fladvad (MP)

Aktuella uppdrag

  • Stockholms och Uppsala läns luftvårdsförbund ledamot
  • Uppsala Vatten och Avfall AB 1:e vice ordförande
  • Mälarens vattenvårdsförbund ledamot
  • Fyrisåns vattenförbund ordförande

Tidigare uppdrag

  • Delegationen för stiftelsen Jälla egendom
    ers 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2018-07-04 − 2018-10-14
  • Delegationen för stiftelsen Jälla egendom
    v ordf 2013-02-25 − 2014-12-31
  • Mälardalsrådets miljöutskott
    led 2013-10-09 − 2014-12-31