Förtroendevald

Anna-Karin Westerlund (M)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Namngivningsnämnden
    ordf 2008-01-01 − 2014-12-31
  • Stiftelsen för Dag Hammarskjöldsbiblioteket
    ordf 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Kulturnämnden
    led 2003-01-01 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-03-24 − 2014-10-14
  • Namnberedningen
    ordf 2007-01-01 − 2007-12-31
  • Folkhälsorådet
    led 2004-03-01 − 2006-12-31
  • Kulturfonden
    ers 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2002-11-01 − 2006-03-23
  • Stiftelsen för Dag Hammarskjöldsbiblioteket
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Eriksbergs KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Eriksbergs KDN
    ers 1996-01-29 − 1998-12-31