Förtroendevald

Ann-Louise Linder (S)

Aktuella uppdrag

  • Socialnämnden Individutskott 2 ledamot
  • Uppsala Tingsrätt nämndeman

Tidigare uppdrag

  • Socialnämnden
    led 2015-01-01 − 2018-01-29
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Öster
    led 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    led 2014-02-24 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    ers 2011-01-10 − 2014-02-24
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Öster
    ers 2011-01-01 − 2012-01-02
  • Produktionsnämnden för vård och bildning
    ers 2007-01-29 − 2007-09-24
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Östra distriktsnämnden
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Almunge-Knutby KDN
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Almunge-Knutby KDN
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Leverantörsnämnden
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Almunge-Knutby KDN
    ers 1995-01-30 − 1995-12-31