Förtroendevald

Anita Berger (S)

Aktuella uppdrag

  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda ordförande
  • Medaljdelegationen ledamot

Tidigare uppdrag

  • Arbetsgrupp för ersättningsfrågor för förtroendevalda
    v ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsala kommun Sport- och rekreationsfastigheter AB
    omb 2013-02-01 − 2013-11-25
  • Uppsala Gasgenerator AB
    omb-stadhus 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Fyrishov AB
    omb-stadhus 2003-01-01 − 2006-12-31
  • AB Uppsala Kommunfinans
    ombers-stadshus 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2002-11-01 − 2006-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2002-11-04 − 2006-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2006-10-31
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1998-11-01 − 2002-10-31
  • Gamla Uppsala KDN
    ordf 1999-01-01 − 2000-09-01
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 1978-01-01 − 1987-12-31
  • Kommunstyrelsen
    led 1986-01-01 − 1987-12-31
  • Politisk ledning
    råd 1983-01-01 − 1987-08-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1976-11-01 − 1987-08-31
  • Handikappråd
    led 1983-01-01 − 1987-08-31
  • Barn- och ungdomsdelegationen
    ordf 1985-03-01 − 1985-12-31
  • Barn- och ungdomsdelegationen
    led 1980-01-01 − 1985-02-28
  • Socialnämnden
    ordf 1982-01-01 − 1985-02-25
  • Sociala centralnämnden
    v ordf 1980-01-01 − 1982-12-31
  • Handikappråd
    suppl 1980-01-01 − 1982-12-31
  • Byggnadskommittén för barnomsorg
    led 1977-01-01 − 1982-12-31
  • Kommunstyrelsen
    led 1980-01-01 − 1982-12-31
  • Sociala centralnämnden
    led 1978-01-01 − 1979-12-31