Förtroendevald

Anders Jansson (MP)

Aktuella uppdrag

Anders Jansson har inte några aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Plan- och byggnadsnämnden
    ers 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Styrgrupp med övergripande ansvar för arbetet med översiktsplanen
    led 2008-01-30 − 2010-12-31
  • Byggnadsnämnden
    led 2003-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 2010-01-22 − 2010-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2002-11-01 − 2010-10-22
  • Barn- och ungdomsnämnden
    ers 2005-03-21 − 2006-12-31
  • Barn- och ungdomsnämnden
    led 2003-01-01 − 2005-03-21
  • Kommunförbundet Uppsala län
    omb 2001-06-18 − 2002-12-31
  • Hagunda KDN
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Byggnadsnämnden
    ers 2002-10-01 − 2002-12-31
  • Nämnden för frivillig utbildning
    ers 2002-08-27 − 2002-12-31
  • Beredning f barn-och ungdomsnämnd och utbildnings- och arbetsmarknadsnämndens ansvarsområden
    adj 2002-02-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2001-09-07 − 2002-10-31
  • Kommunstyrelsens barn- och ungdomsutskott
    adj 2002-04-27 − 2002-10-31
  • Nämnden för frivillig utbildning
    ers 1999-04-27 − 2000-10-30
  • Nämnden för frivillig utbildning
    led 1999-01-01 − 1999-04-26
  • Delegation f tillstånd o tillsyn för alkohol
    led 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Svartbäckens KDN
    led 1995-01-01 − 1995-12-31