Förtroendevald

Alf Hanslöf (L)

Aktuella uppdrag

  • Uppsala djurförsöksetiska nämnd suppleant

Tidigare uppdrag

  • Äldrenämnden
    ers 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Kommunala pensionärsrådet
    ers 2012-01-01 − 2013-01-31
  • Kommunala Pensionärsrådet KPR
    ers 2010-09-10 − 2010-12-31
  • Äldrenämnden
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Byggnadsnämnden
    ers 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Nåntuna Ridklubb
    rev 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Sydvästra distriktsnämnden
    led 2004-12-13 − 2006-12-31
  • Sydvästra distriktsnämnden
    ers 2003-01-01 − 2004-12-13
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-11-01 − 2002-12-31
  • Bostadsrättföreningen Prinsen
    rev 2002-02-25 − 2002-12-31
  • Byggnadsnämnden
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-11-01 − 2002-12-31
  • Ledningsgrupp för Uppsala 2012
    ers 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Byggnadsnämnden
    led 1989-01-01 − 1998-12-31
  • Sparbanksstiftelsen Upland
    huvudm 1994-03-02 − 1997-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1993-04-26 − 1994-10-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1988-11-01 − 1993-04-25
  • Kommunfullmäktige
    led 1986-11-01 − 1988-10-31