Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Rigmor Stenmark (C)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Kommunfullmäktige
    ers 2018-10-15 − 2020-02-17
  • Uppsala Parkerings AB
    ers 2018-04-23 − 2018-12-31
  • Kommittén för utdelning från donationsstiftelserna
    led 2015-02-23 − 2016-06-09
  • Produktionsnämnden för sjävstyrande kommunala skolor
    ordf 2008-06-09 − 2011-11-28
  • Styrgrupp med övergripande ansvar för arbetet med översiktsplanen
    led 2008-01-30 − 2010-12-31
  • Byggnadsnämnden
    led 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunalförbundet Norrvatten
    led 1992-01-01 − 2000-06-19
  • Nytt kollektivtrafiksystem i Uppsala
    led 1996-10-16 − 1998-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    omb 1992-01-01 − 1997-03-21
  • Kommunfullmäktige
    led 1991-11-01 − 1997-02-06
  • Byggnadsnämnden (tillika trafiknämnd)
    led 1992-01-01 − 1994-12-31
  • Alsike Fastighets AB
    rev 1992-01-01 − 1994-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 1992-06-30 − 1994-12-31
  • Ad hocgrupp för vissa barnomsorgsfrågor
    ordf 1994-04-27 − 1994-10-31
  • Kommunstyrelsens personalutskott
    led 1993-02-17 − 1994-10-31
  • Ad hoc-grupp för kv Oxdragaren
    led 1992-12-21 − 1994-04-27
  • Personalnämnden
    led 1991-05-27 − 1991-12-31