Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Lars O Ericsson (SAKNAS)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Kommunala pensionärsrådet
    ers 2017-03-30 − 2018-12-31
  • Fyrishov AB
    ordf 2007-01-01 − 2014-12-31
  • Äldrenämnden
    led 2013-10-28 − 2014-12-31
  • Sparbanksstiftelsen Upland
    huvudm 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Kommunstyrelsens arbetsutskott tillika finansutskott och arbetsgivarutskott
    led 2006-11-06 − 2010-04-30
  • Beredningen mot utanförskap
    led 2007-02-28 − 2010-04-30
  • Krisledningsnämnden
    led 2006-11-01 − 2010-04-30
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2006-11-01 − 2010-04-30
  • Kommunfullmäktige
    led 1998-11-01 − 2010-04-30
  • Kommunala pensionärsrådet
    adj 2007-01-01 − 2010-04-30
  • Politisk ledning
    råd 2003-01-01 − 2010-04-30
  • Kommunstyrelsen
    led 2003-01-01 − 2010-04-30
  • Planeringsberedningen
    led 2007-01-31 − 2010-04-30
  • Kommunala pensionärsrådet
    ers 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Planeringsberedningen
    adj 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Äldrenämnden
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Krisledningsnämnden
    adj 2004-03-29 − 2006-11-06
  • Kommunstyrelsens arbetsutskott tillika finansutskott och arbetsgivarutskott
    adj 2003-01-01 − 2006-11-06
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2003-01-01 − 2006-10-31
  • Krigskommunstyrelsen
    led 2003-01-01 − 2006-01-19
  • Folkhälsorådet
    led 2003-01-01 − 2004-04-04
  • Luppens redaktionskommitté
    led 2003-03-26 − 2004-01-28
  • Kommunförbundets länsmöte
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Fritidsnämnden
    v ordf 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Fyrishovförvaltningen HB
    v ordf 1999-06-14 − 2002-12-31
  • Turismforum
    led 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Fritidsnämnden
    v ordf 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1991-11-01 − 1994-10-31
  • Svartbäckens KDN
    ordf 1992-01-01 − 1994-09-25
  • Kultur- och fritidsnämnden
    led 1993-12-13 − 1994-09-25
  • Svartbäckens KDN
    v ordf 1989-01-01 − 1991-12-31
  • Svartbäckens KDN
    suppl 1988-04-25 − 1988-12-31