Kakor på uppsala.se

Vi använder nödvändiga kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera.

Vi skulle vilja sätta lite fler kakor för olika funktioner som hjälper dig som användare.
Vi vill också sätta kakor för statistik så vi kan analysera och förbättra webbplatsen.
Du kan när du vill ändra dina inställningar.

Förtroendevald

Kitty Lassinantti (V)

Aktuella uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt nämndeman

Tidigare uppdrag

  • Namngivningsnämnden
    led 2011-01-01 − 2012-04-26
  • Fritidsnämnden
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Socialnämnden
    ers 2001-01-29 − 2002-08-27