Coronaviruset och covid-19: Folkhälsomyndigheten och Region Uppsala har skärpt de allmänna råden i Uppsala län för att försöka bryta den ökade smittspridningen. Läs mer om covid-19 och coronaviruset

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Karin Ericsson (-)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Plan- och byggnadsnämnden
    led 2019-01-01 − 2020-09-14
  • Plan- och byggnadsnämndens arbetsutskott
    ers 2019-01-11 − 2020-09-14
  • Medaljdelegationen
    led 2019-01-28 − 2020-09-14
  • Trafiksäkerhetsrådet
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Plan- och byggnadsnämnden
    led 2016-09-05 − 2018-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 2014-10-15 − 2018-10-14
  • Uppsala Kommuns Fastighets AB
    suppl 2015-01-01 − 2016-09-05
  • Styrgrupp för samhällsbyggnadsfrågor
    led 2012-01-23 − 2014-12-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsens mark- och exploateringsutskott
    ers 2011-01-01 − 2014-10-30
  • Kommunfullmäktige
    led 2006-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2010-11-01 − 2014-02-24
  • Gamla Uppsalabuss AB
    ombers-stadshus 2012-01-30 − 2012-01-30
  • Folkhälsorådet
    ordf 2007-01-31 − 2011-04-19
  • Regionförbundet Uppsala län
    ers 2007-01-01 − 2010-12-31
  • Gamla Uppsalabuss AB
    omb-stadhus 2007-01-29 − 2010-12-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Krisledningsnämnden
    led 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Utskottet för demokrati, integration och jämställdhet
    adj 2004-10-20 − 2006-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1998-11-01 − 2002-12-31
  • Nämnden för Kronparken
    ers 2002-01-28 − 2002-12-31
  • Ledn.gr. f Uppsala C och Ö. stationsområdet
    led 2000-09-25 − 2002-10-31
  • Ledningsgruppen för Glad Stad
    led 1999-06-15 − 1999-10-31
  • Kommunstyrelsens personalutskott
    adj 1998-11-11 − 1999-08-25
  • Byggnadsnämnden
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Byggnadsnämnden
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31