Coronaviruset och covid-19: Folkhälsomyndigheten har beslutat om skärpta nationella föreskrifter och allmänna råd för att förhindra smittspridningen. Läs mer om covid-19 och coronaviruset

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Jimmy Mattsson (S)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Kommuns Fastighets AB
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Plan- och byggnadsnämnden
    led 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Folkhälsorådet
    led 2011-01-01 − 2012-12-31
  • Byggnadsnämnden
    led 2009-11-30 − 2011-12-31
  • Byggnadsnämnden
    ers 2003-01-01 − 2009-11-30
  • Svartbäckens KDN
    ers 1996-04-25 − 1998-12-31
  • Invandrarnämnden
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Naturvårdsnämnden
    ers 1995-03-27 − 1995-12-31