Från och med 23 juli råder skärpt eldningsförbud i hela Uppsala län. Läs mer om eldning och eldningsförbud.

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Jenny Jansson (V)

Tidigare uppdrag

  • Uppsala kommun Sport- och rekreationsfastigheter AB
    led 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Byggnadsnämnden
    ers 2001-11-27 − 2002-12-31
  • Räddnings- och beredskapsnämnden
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Byggnadsnämnden (tillika trafiknämnd)
    led 1999-01-01 − 2001-11-22