Coronaviruset och covid-19: Folkhälsomyndigheten och Region Uppsala har skärpt de allmänna råden i Uppsala län för att försöka bryta den ökade smittspridningen. Läs mer om covid-19 och coronaviruset

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Jacob Johnson (V)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Vatten och Avfall AB
    suppl 2018-03-26 − 2018-12-31
  • Stiftelsen för Dag Hammarskjöldsbiblioteket
    ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Delegationen för stiftelsen Jälla egendom
    ers 2004-10-25 − 2006-12-31
  • Demokratiberedningen
    led 1999-03-17 − 2000-09-08
  • Invandrarnämnden
    ordf 1999-01-01 − 2000-06-30
  • Dalby Bygdegårdsförening
    repr 1999-01-01 − 2000-02-28
  • Kommunförbundets länsmöte
    omb 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Invandrarnämnden
    led 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1987-10-15 − 1998-10-31
  • Valberedningen
    led 1994-11-01 − 1998-10-31
  • Konkurrensprogram för Uppsala kommun
    led 1997-03-26 − 1997-12-31
  • Valnämnden
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Invandrarnämnden
    ordf 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    omb 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunfullmäktige
    ers 1984-03-01 − 1986-10-14