Kakor på uppsala.se

Vi använder nödvändiga kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera.

Vi skulle vilja sätta lite fler kakor för olika funktioner som hjälper dig som användare.
Vi vill också sätta kakor för statistik så vi kan analysera och förbättra webbplatsen.
Du kan när du vill ändra dina inställningar.

Förtroendevald

Cecilia Hamenius (KD)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Kommun Skolfastigheter AB
    v ordf 2019-01-01 − 2022-03-28
  • Uppsala Kommuns Industrihus Västland AB
    rev 2015-03-30 − 2017-03-31
  • Uppsala Kommuns Industrihus Förvaltnings AB
    revers 2015-03-30 − 2017-03-31
  • Uppsala Stadshus AB
    rev 2015-03-30 − 2017-03-31
  • Uppsala Kommuns Industrihus DLIJ Förvaltning AB
    revers 2015-03-30 − 2017-03-31
  • Kommunrevisionen
    ordf 2015-01-01 − 2017-03-31
  • Uppsala Kommuns Industrihus Cykeln AB
    rev 2015-03-30 − 2017-03-31
  • Uppsala kommun Förvaltningsfastigheter AB
    rev 2015-03-30 − 2017-03-31
  • AB Boländerna 32:2
    revers 2016-04-25 − 2017-03-31
  • Uppsala kommun Utvecklingsfastigheter AB
    rev 2015-03-30 − 2017-03-31
  • Uppsala kommuns Industrihus i Eke AB
    revers 2015-03-30 − 2017-03-31
  • Stiftelsen Nordbankens donation Uplandsbanken 120 år i Uppsala
    led 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Uppsala kommun Förvaltningsfastigheter AB
    ombers 2013-02-01 − 2014-12-31
  • Delegationen för stiftelsen Jälla egendom
    led 2014-09-25 − 2014-12-31
  • Uppsala R 1 AB
    suppl 2012-07-01 − 2014-12-31
  • Styrelsen för vård och bildning
    ordf 2011-01-01 − 2014-12-31
  • Krisledningsnämnden
    ers 2010-11-01 − 2014-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2010-03-29 − 2014-12-31
  • Svenska kommunförsäkrings AB
    ombers 2013-02-25 − 2014-12-31
  • Styrgrupp för samhällsbyggnadsfrågor
    led 2012-01-23 − 2014-12-31
  • Uppsala Kommuns Industrihus Förvaltnings AB
    ombers 2011-02-28 − 2014-12-31
  • Uppsala kommun Utvecklingsfastigheter AB
    ombers 2011-12-13 − 2014-12-31
  • Kommunstyrelsens arbetsutskott tillika krisledningsnämnd
    ers 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Politisk ledning
    råd 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsen
    led 2010-11-01 − 2014-10-31
  • Kommunstyrelsens mark- och exploateringsutskott
    1:e v ordf 2011-01-01 − 2014-10-30
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2014-02-24 − 2014-10-30
  • Kommunfullmäktige
    led 2002-11-01 − 2014-10-14
  • Uppsala Stadshus AB
    led 2010-11-01 − 2014-02-24
  • Uppsala kommun Förvaltningsfastigheter AB
    ombers 2012-12-10 − 2013-01-31
  • Uppsala kommun Sport- och rekreationsfastigheter AB
    suppl 2013-01-01 − 2013-01-31
  • Uppsala Kommun Skolfastigheter AB
    suppl 2012-12-10 − 2013-01-31
  • Dalabanans intresseförening
    led 2010-05-19 − 2010-12-31
  • Valberedningen
    ers 2006-11-06 − 2010-10-31
  • Uppsala Stadshus AB
    suppl 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Kommunstyrelsen
    ers 2006-11-01 − 2010-10-31
  • Styrgrupp för översyn av det kommunala bolagsägandet
    led 2007-04-04 − 2008-02-25
  • Uppsala kommun Utvecklingsfastigheter AB
    ombers-stadshus 1999-01-01 − 2006-12-31
  • Regionförbundet Uppsala län
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Produktionsnämnden för vård och bildning
    v ordf 2003-12-15 − 2006-12-31
  • Produktionsnämnden för vård och bildning
    v ordf 2003-01-01 − 2003-12-11
  • Kommunförbundets länsmöte
    omb 2003-01-01 − 2003-04-30
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Uppsala Kommuns Industrihus Förvaltnings AB
    ombers 1999-03-29 − 2002-12-31
  • Byggnadsnämnden
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Ledn.gr. f Uppsala C och Ö. stationsområdet
    ers 1998-11-11 − 2002-10-31
  • Kommunfullmäktige
    led 1999-11-27 − 2002-10-31
  • Teknisk beställarnämnd
    ers 1995-01-01 − 1998-12-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Uppsala Kommuns Industrihus Förvaltnings AB
    omb 1996-04-25 − 1998-12-31
  • Kommunfullmäktige ersättare
    ers 1998-11-01 − 1998-11-26
  • Kommunfullmäktige
    led 1992-01-01 − 1998-10-31
  • Kommunförbundets länsmöte
    ers 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Kommunfullmäktige ersättare
    ers 1994-11-01 − 1995-11-27
  • Uppsala kommun Utvecklingsfastigheter AB
    ers 1995-01-01 − 1995-03-27
  • Kommunfullmäktige
    ers 1988-11-01 − 1991-12-09