Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Bengt Fladvad (MP)

Aktuella uppdrag

Tidigare uppdrag

  • Mälarens vattenvårdsförbund
    led 2015-04-27 − 2018-12-31
  • Delegationen för stiftelsen Jälla egendom
    ers 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    ordf 2015-01-01 − 2018-12-31
  • Stockholms och Uppsala läns luftvårdsförbund
    led 2016-05-30 − 2018-12-31
  • Fyrisåns vattenförbund
    ordf 2015-04-27 − 2018-12-31
  • Delegationen för stiftelsen Jälla egendom
    v ordf 2013-02-25 − 2014-12-31
  • Mälardalsrådets miljöutskott
    led 2013-10-09 − 2014-12-31