Från och med 23 juli råder skärpt eldningsförbud i hela Uppsala län. Läs mer om eldning och eldningsförbud.

Stäng

Kakor (cookies)

Vi använder kakor (cookies) för att uppsala.se ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta ditt besök godkänner du att vi använder kakor. Läs mer om hur vi använder kakor på uppsala.se
Förtroendevald

Ann-Louise Linder (S)

Aktuella uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt nämndeman

Tidigare uppdrag

  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2016-01-01 − 2019-12-31
  • Socialnämndens individutskott 2
    led 2015-06-01 − 2018-12-31
  • Socialnämnden
    led 2015-01-01 − 2018-01-29
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Öster
    led 2012-01-01 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    led 2014-02-24 − 2014-12-31
  • Socialnämnden för barn och unga
    ers 2011-01-10 − 2014-02-24
  • Socialnämnden för barn och unga Individutskott Öster
    ers 2011-01-01 − 2012-01-02
  • Produktionsnämnden för vård och bildning
    ers 2007-01-29 − 2007-09-24
  • Uppsala Tingsrätt
    nämndeman 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Östra distriktsnämnden
    led 2003-01-01 − 2006-12-31
  • Almunge-Knutby KDN
    ers 1999-01-01 − 2002-12-31
  • Almunge-Knutby KDN
    ers 1996-01-01 − 1998-12-31
  • Leverantörsnämnden
    led 1995-01-01 − 1995-12-31
  • Almunge-Knutby KDN
    ers 1995-01-30 − 1995-12-31